Česko-německý jazykový tandem

29. 4. 2016

Během 14ti denního jazykového pobytu, kterého se účastní 10 Čechů a 10 Němců, mají studenti možnost zdokonalit své znalosti německého, respektive českého jazyka, v přirozeném prostředí přímo s rodilými mluvčími.

Kdy: 12.–26.08.2016

Uzávěrka přihlašovaní: 31.05.2016

Kde: Pernink

Kdo: Kurz je koncipován především pro vysokoškolské studenty, kteří mají středně pokročilé znalosti němčiny. Hlavním předpokladem účasti je ale chuť aktivní komunikace a zapojení se do intenzivní německo-české kulturní výměny se zábavným programem.

Společně s naším partnerem GFPS-CZ se česko-německý jazykový kurz uskuteční už po deváté, finančně jej podpoří Česko-německý fond budoucnosti.

Progam:
Program v kurzu je rozdělen do dvou částí. Dopoledne probíhá vyučování vedené zkušeným lektorem, rodilým mluvčím daného jazyka. Výuka je přizpůsobena přesně na míru jazykové úrovni konkrétních účastníků. Odpoledne jsou účastníci rozděleni do česko-německých dvojic nebo malých skupin, ve kterých při různorodých tématických aktivitách kreativně aplikují nově nabyté znalosti. Vedle toho je Tě ale v rámci kurzu čekají výlety do přírody i měst, společné vaření, sport, hry, promítání filmů a mnoho dalšího! Při společném pobytu postupně opadá strach z mluvení a usnadňuje se komunikace. Tandem je tak jedinečnou příležitostí díky níž můžeš zdokonalit své jazykové dovednosti v přímém kontaktu s rodilými mluvčími a dozvědět se tak i spoustu nového o sousední zemi. Právě tento přímý a intensivní kontakt je hlavním rozdílem oproti běžným jazykovým kurzům. 

Pro celý kurz je nám v Perninku k dispozici prostorná horská chata. Zdokonalení dovedností je možné i díky účasti studentů v každodenních komunikačních situacích, jako je například společná příprava jídla. V pokojích pro 2-4 osoby jsou spolu ubytováni mluvčí obou jazyků. K chatě přiléhá velká zahrada, kde mohou účastníci kromě táborákového ohniště v rámci programu či svého volného času využít i volejbalové hřiště, hned za zahradou se pak nachází les.

Účast:
Účastnický poplatek činí 4 200 Kč pro české účastníky a 250 Eur pro německé účastníky.
V ceně jsou zahrnuty:

- Jazyková výuka vedená profesionálními lektory, učební materiály
- Ubytování
- Celodenní strava (některé z pokrmů připravujeme společně v chatě)
- Dva celodenní výlety (jeden v ČR, jeden do Německa)
- Volnočasové aktivity
- Certifikát o účasti na kurzu

V ceně nejsou zahrnuty náklady na dopravu. Do Perninku lze bez snadno dojet vlakem i autobusem.

Přihlášky:
Výběr celkem dvaceti účastníků probíhá po uzavření přihlášek. V jednotlivých jazykových skupinách je stanovena vyvážená jazyková úroveň, což je nespornou výhodnou nejen pro samotné studenty, ale i pro efektivní průběh celého kurzu. Aby mohl být výběr proveden objektivně, je důležité, abys přihlašovací formulář vyplňoval samostatně. O výsledku budeš včas informován.

Uzávěrka přihlášek: 31. května 2016 zde:
http://www.gfps.org/termine/2016/
tschechischtandem

Pokud budeš mít jakékoli dotazy či připomínky, neváhej se na nás obrátit na adrese: cntandem2016@gmail.com

Michaela, Nikolai, Pája, Niklas, Verů
(loňští účastníci a letošní organizátoři Česko-německého tandemového kurzu)

Deutsch-Tschechischer SprachTandem

29. 4. 2016

Du möchtest dein Tschechisch verbessern und dabei in deutsch-tschechischer Gesellschaft das Hüttenleben in den Bergen genießen? Dann ist dieser Tandemsprachkurs genau das Richtige für dich!

Wann? 12.–26.08.2016

Bewerbungsschluss: 31.05.2016

Wo? Pernink (tschechisches Erzgebirge)

Wer? 10 Studierende aus Deutschland und 10 Studierende aus Tschechien , die ihre Kenntnisse (mindestens Grundkenntnisse) der tschechischen oder deutschen Sprache ausbauen möchten

Gemeinsam mit dem Partnerverein GFPS-CZ wird zum neunten Mal ein deutsch-tschechischer Sprachkurs veranstaltet, welcher vom Deutsch-Tschechischen Zukunftsfonds finanziell unterstützt wird.

Ablauf:
Während des vierzehntägigen Aufenthalts habt ihr die Möglichkeit, eure Deutsch- oder Tschechischsprachkenntnisse zu verbessern und dabei den Alltag gemeinsam zu verbringen. Der eigentliche Sprachkurs besteht aus zwei Teilen: Vormittags findet ein moderner und eurem Sprachniveau angepasster Fremdsprachenunterricht unter der Leitung von ausgebildeten Lektorinnen statt.
Nachmittags werdet ihr in deutsch-tschechische Paare oder kleine Gruppen eingeteilt, um die gewonnenen Sprachkenntnisse in “Tandems” kreativ anzuwenden. Drumherum gibt es genug Zeit für Ausflüge, Lagerfeuer, gemeinsames Kochen, Sport, Spiele, Filme, Feiern und mehr!

Teilnahme:
Der Teilnahmebetrag beträgt 250 Euro für deutsche und 4.200 CZK für tschechische TeilnehmerInnen. Darin sind folgende Leistungen enthalten:

- Sprachunterricht von professionellen muttersprachlichen Lektoren einschließlich Lehrmaterial
- Unterkunft
- Vollverpflegung
- 2 Ausflüge (einmal innerhalb Tschechiens, einmal nach Deutschland)
- Freizeitprogramm
- Teilnahmezertifikat

Die An- und Abreise ist darin nicht enthalten.

Bewerbung:
Nach dem Bewerbungsende folgt eine Auswahlphase, in welcher das Niveau anhand der Bewerbungen festgelegt wird, damit die endgültige Zusammenstellung des Kurses für alle Teilnehmenden effektiv und zufriedenstellend ist. Um einen aussagekräftigen Überblick über deine Sprachkenntnisse zu erhalten, wird gebeten, das Anmeldeformular selbständig auszufüllen. Du wirst dann rechtzeitig informiert, ob du teilnehmen kannst.

Bewerben könnt ihr euch bis zum 31.05.2016 hier:
http://www.gfps.org/termine/2016/
tschechischtandem

Bei Fragen direkt an: cntandem2016@gmail.com

Michaela, Nikolai, Pája, Niklas, Verů
(Letztjährige TeilnehmerInnen und diesjährige OrganisatorInnen)

Dobrovolnictví Freiwilliges Engagement Stáže & práce Praktikum & Arbeit Studium Studium Cestování Reisen Stipendia Stipendien Semináře Seminare News News Blog Blog Němčina Deutsch Ahoj.info interview Ahoj.info Interview Kultura Kultur Čeština Tschechisch