Dojmy ze semináře "Identita pod lupou"

23. 5. 2014

Minulý víkend se v Albrechticích sešlo 10 německých a 9 českých účastníků na druhém ahoj.info semináři s tématem "Identita pod lupou".

Celý víkend se účastníci různými metodami seznamovali s procesem interkulturního učení, a sice pomocí nejrůznějších her, které dopomáhaly k tomu, lépe se vcítit do určitých situací a stát se sensibilnějším a otevřenějším člověkem. Během víkendu proběhlo několik inspirativních diskuzí, při kterých vyšlo najevo, že mnozí účastníci zastávají naprosto odlišné názory a pozvolna se tak učí chápat rozmanitost a odlišnost. Což bylo v závěru jen k dobru!Odpočinek a novou energii po nabitém programu mohli účastníci načerpat při neformálním večeru s kytarou a česko-německo-anglickými hity. Z příjemného večera u krbu se nakonec však vyklubala excelentní jamsession s profesionální účastnicí-houslistkou a zpěvem všech zúčastněných.

Pro nás z ahoj.info byl celý víkend velmi obohacující. Načerpali jsme nové vědomosti, užili si skvělou atmosféru a další z česko-německých setkání. Doufáme, že na tento víkend budou účastníci ještě dlouho vzpomínat a že poznatky z víkendu využijí i ve svém dalším životě. My budeme vzpomínat ještě dlouho! A opět jsme se přesvědčili, že i malá setkání můžou hodně znamenat!

Eindrücke vom Seminar "Identität unter der Lupe"

23. 5. 2014

19 deutschen und tschechischen Teilnehmer trafen sich zum zweiten ahoj.info-Seminar mit dem Thema „Identität unter der Lupe“ in Albrechtice in Tschechien.

Ein Wochenende lang wurden sie mit unterschiedlichen Methoden zum Interkulturellen Lernen bekannt gemacht.  Dabei wurden methodische Spiele ausprobiert, die dabei helfen sollten, sich mit diesem Thema zusammenhängende Situationen noch besser vorstellen zu können. Es entstanden angeregte Diskussionen und schnell wurde deutlich, dass die Meinungen innerhalb der verschiedenen Teilnehmer oft ganz unterschiedlich waren. Das soll aber keinesfalls heißen, dass die Stimmung schlecht war. Ganz im Gegenteil, am Abend wurde zusammen Musik gemacht und zwar nicht nur mit Gitarre und Gesang, sondern auch exzellentem Geigenspiel!

Für uns vom ahoj.info-Team war dieses Wochenende sehr bereichernd. Wir hatten viel Spaß, neue Erkenntnisse und es entstanden (wie wir gehofft hatten) tolle deutsch-tschechische Begegnungen. Natürlich hoffen wir, das unsere Teilnehmer auch etwas für sich mit nachhause nehmen konnten und das auch in Zukunft weitere tolle interkulturelle deutsch-tschechische Begegnungen entstehen werden, weil wir immer wieder feststellen, das kleine Begegnungen viel bewirken können.

Kultura Kultur Studium Studium Stipendia Stipendien Semináře Seminare Čeština Tschechisch Cestování Reisen Ahoj.info interview Ahoj.info Interview Blog Blog Němčina Deutsch Dobrovolnictví Freiwilliges Engagement Stáže & práce Praktikum & Arbeit News News