Identita pod lupou

8. 4. 2014

Jsi připraven/a podívat se za oponu svého kulturního obzoru a odhalit, kde leží tvé osobní hranice? Pak se zúčastni našeho druhého ahoj.info semináře a objev společně s námi úplně nový interkulturní svět.
Rádi bychom tě pozvali na druhý česko-německý ahoj.info seminář „Identita pod lupou“, který se uskuteční 16.-18.května 2014 v Penzionu pod Sedlem nedaleko Sušice.

Dlouhodobý pobyt v jiné zemi je v mnoha ohledech velkou osobní výzvou. Avšak i na tuto výzvu je možné se předem připravit.
Každý, kdo jednou vykročil objevit něco nového, brzy pochopí, že jde o příležitost se o sobě dozdědět mnoho nového a nečekaného. Co jiného než právě pobyt v jiné zemi, totiž nastaví člověku, jeho vlastní identitě a kultuře, ze které pochází, zrcadlo. To někdy může vést až ke střetům, častěji se ale vynoří nové otázky...

Co to přesně znamená kulturní identita? Kdo jsem a odkud pocházím ? Jsem Čech nebo Němec jenom proto, že mluvím česky nebo německy? Jak se liší pohled můj a ostatních na mou identitu? Jakou roli hraje v mém chování strach a nejistota, když opouštím komfortní zónu, kterou mi poskytuje můj domov? Cítím spíš zvědavost, když se setkám s něčím novým nebo bych nejraději utekl? Otázky, které bychom si měli položit nejen my sami, ale na které nám mohou odpovědět nejlépe lidé, kteří nežijí v naší vlastní zemi.

Jestli jsme vzbudili tvůj zájem, přihlaš se přes online formulář (pro české účastníky starší 18 let) nebo přes přihlášku.

Plakát a přihláška

Elektronická přihláška (pouze pro české účastníky starší 18 let)

Uzávěrka přihlášek - neděle 4.5.2014

Těšíme se na další super seminář!

Identität unter der Lupe

8. 4. 2014

Bist du bereit einmal hinter die Kulissen zu schauen und deine eigenen Grenzen dabei neu zu entdecken?Dann komm zu unserem nächsten Seminar und tauche zusammen mit ahoj.info in eine neue, interkulturelle Welt!
In ein anderes Land zu gehen, um dort kurz oder längerfristig zu bleiben, kann in vielen Bereichen des Lebens eine Herausforderung darstellen. Eine Herausforderung jedoch, auf die man sich vorbereiten kann!

Wer sich dazu entscheidet, seine gewohnte Umgebung zu verlassen und eine neue zu entdecken, wird schnell feststellen, das dies auch eine Chance ist, mehr über sich selbst zu erfahren und sich selbst neu zu entdecken.
Woher komme ich und wie sehen Andere mich? Was macht mich unsicher wenn ich meine Sicherheitszone zuhause verlasse? Wie begegne ich Neuem oder Ungewohntem, worauf muss ich achten? Wie kann ich mich in der neuen Umgebung integrieren?

Fragen, auf die ihr bei unserem Seminar vom 16.-18. Mai 2014 in Tschechien unter dem Titel „Identität unter der Lupe“ Antworten finden werdet.
Falls wir dein Interesse jetzt geweckt haben sollten: mehr Infos (Flyer + Anmeldeformular) gibt es hier

Anmeldeschluss: 4.5.2014

Wir freuen uns schon auf ein weiteres, sicher spannendes ahoj.info- Seminar!

Blog Blog Cestování Reisen Stáže & práce Praktikum & Arbeit Němčina Deutsch Stipendia Stipendien Kultura Kultur Čeština Tschechisch Semináře Seminare Studium Studium Dobrovolnictví Freiwilliges Engagement Ahoj.info interview Ahoj.info Interview News News