Jaro je tu!!!

7. 4. 2016

Je tu jaro, konečně. Sluníčko svítí, kytky rostou, ptáci zpívají a všude to tak krásně voní. Pro mne nejlepší období celého roku. Příroda se probouzí, a to společně se mnou. S příchodem jara se člověk cítí tak nějak lépe. A svět je tak nějak hezčí. A to nejen díky zmrzlině nebo pivním zahrádkám.

Jak už jsem psala v minulém článku, jsem přesně ten typ člověka, jehož nálada, energie a rozpoložení se dost často odvíjí od daného počasí. A co to znamená? Přece to, že přichází moje nejproduktivnějsí  část roku, hurááá!!!

A tak vám krátce shrnu co už jsem stihla zažít v prvních jarních dnech:

První běhání

Samotné běhání mi vždycky přišlo jako extrémně nudný sport a nikdy jsem nechápala co na tom může být tak ‚, vzrušujícího‘‘.  I já jsem ale postupně objevila kouzlo tohoto sportu. Zprvu byla má jediná a nejdůležitější motivace to, že chci být v kondici a třeba i trošku zhubnout či zpevnit své tělo.  Ještě teď si vzpomínám, jak  jsem se minulé léto nechtěla ztrapnit, když jsem šla běhat se svým  kamarádem, který byl na tom o hodně lépe než já. Celou dobu co jsme běželi jsem jen a jen myslela na to, kdy už to skončí a že musím vydržet běžet dál a dál, bez toho aniž bych ukázala , že jsem prostě chcípák, který nic nevydrží.

Teď jsem ale změnila svůj starý a ne příliš dobrý přístup a musím říct, že  se snažím běhat minimálně třikrát v týdnu, celkem si to užívám  a pokaždé když doběhnu, mám ze sebe tak dobrý pocit, že jenom ten pocit mne motivuje k tomu, abych další den nasadila znovu své běžecké boty a opět se pokusila překonat své hranice. Co mne ještě motivuje, je můj běžecký partner- kamarád z koleje, který je jako neřízená střela a vždy si vymyslí nějakou bláznivou věc. Třeba včera. Kousek před námi běžela nějaká holka, která vypadala, že trénuje na maraton, byla vážně moc dobrá. Najednou dostal můj kamarád šílený nápad a to, abychom ji předběhli a ukázali, že jsme přece lepší. Moc se mi do toho nechtělo, ale jak začal zrychlovat a hnát se dopředu, němela jsem na výběr a tak jsem běžela za ním a tvářila se hrozně profesionálně. Po chvíli nám však začal docházet dech. Chtěla jsem si dát přestávku, ale ta holka nám byla v patách a my jsme se přece nechtěli jen tak zahanbit. Dostala jsem tak skvělý nápad a to, že zahneme za zatáčkou a schováme se za keř, takže nás ztratí z dohledu.  Můj kamarád to ale nevydržel a musel si nutně dát přestávku už před zatáčkou. Takže náš super promyšlený nápad bohužel nevyšel  a my se i tak ztrapnili :D.

První jízda na kole

S prvními slunečnými dny jsem také poprvé nasedla na své kolo, které jsem vytunila o velký košík a proháněla se tak skrz Regensburg a  mezi těmi všemi kolaři  se cítila tak nějak více německy :D.  A o víkendu jsme si dali asi 20 ti kilometrovou tůru kolem Dunaje, z které mne bolí zadek ještě teď.

První zmrzlina

S první zmrzlinou vznikl i můj první jarní flek na světlých kalhotách. Už od mala mi rodiče říkali, že díky mé dovednosti zaprasit se snad vším, co se dá jíst, je dost snadné rozpoznat, co jsem daný den měla k snídani či obědu.  Jo a co se týká té zmrzliny- byla výborná !

První pozvání na rande

Poté, co jsem šla jednoho dne domů z práce, tak vedle mne zastavilo auto. Chlápek v něm sedící se mne zeptal, zdali neznám nějakou ulici v Regensburku. Když jsem mu odpověděla, že ne, tak se zeptal, jestli jsem zadaná a pokud ne, jestli bych nechtěla být.  I přes jeho neodolatelnou auru a věkový rozdíl asi 30 ti let jsem samozřejmě odmítla :D.

A co jste zažili v prvních jarních dnech vy?

Žanet

 

Frühling ist da!!!

7. 4. 2016

Frühling ist da. Die Sonne scheint, Blumen wachsen, Vögel singen und überall riecht es soo schön.  Für mich ist es die beste Zeit im ganzen Jahr. Die Natur wacht auf, zusammen mit mir. Mit der Frühlingsankunft fühlt man sich irgendwie besser. Die Welt ist irgendwie schöner. Und das nicht nur wegen dem Eis oder der Biergärten.

Wie ich schon in meinem letzten Artikel geschrieben habe, bin ich ein Mensch, dessen Befinden, Laune und Energie vom Wetter abhängig ist. Und was bedeutet das? Und zwar, dass für mich jetzt meine produktivste Phase des Jahres kommt, huraa!!!

Ich möchte euch deshalb kurz zusammenfassen, was ich schon in den ersten Frühlingstagen geschafft habe zu erleben:

Mein erster Lauf

Alleine Joggen fand ich immer sehr langweilig und niemals habe ich verstanden, was beim Joggen so „aufregend“ sein kann. Doch auch ich habe allmählich den Zauber des Joggens entdeckt. Zuerst war meine einzige und wichtigste Motivation, dass ich eine gute Kondition haben wollte und vielleicht auch ein bisschen Abnehmen und den Körper zu stählen. Ich kann mich noch jetzt erinnern, als ich mich im letzten Sommer nicht bloßstellen wollte, als ich mit einem Freund von mir laufen war, der eine sehr gute Kondition hatte. Die ganze Zeit als wir gelaufen sind, habe ich nur daran gedacht, wann das Joggen endlich zu Ende ist und dass ich noch weiter und weiter aushalten muss, ohne zu zeigen, dass ich einfach ein Weichei bin, das nichts aushält.  

Jetzt habe ich aber meine alte und nicht so gute Einstellung verändert und muss ehrlich sagen, dass ich mich bemühe mindestens dreimal pro Woche laufen zu gehen. Ich genieße es und jedes Mal wenn ich heimkomme, habe ich ein gutes Gefühl. Und dieses gute Gefühl motiviert mich weiterhin so, dass ich am nächsten Tag wieder meine Laufschuhe anziehe und wieder probiere meine Grenzen zu überwinden. Was mich noch motiviert, ist mein Laufpartner, den ich von unserem Wohnheim kenne, der wie eine nicht geleitete Rakete drauf ist und sich immer neuen Blödsinn ausdenkt. Zum Beispiel gestern. Ein bisschen vor uns ist ein Mädel gelaufen, die ausgesehen hat, als würde sie sich auf einen Marathon vorbereitet, sie war wirklich gut. Plötzlich hatte der Freund von mir eine verrückte Idee und zwar, dass wir uns vordrängeln und zeigen, dass wir noch besser sind. Ich habe die Idee nicht so gut gefunden, aber als er begonnen hat zu beschleunigen, hatte ich keine Wahl und deshalb bin ich ihm hinterher gelaufen und habe sehr professionell geschaut. Nach einer Weile haben wir schon nach Atem gerungen. Ich wollte eine Pause machen, aber das Mädel war ständig hinter uns und wir wollten uns nicht bloßstellen. Dann habe ich eine gute Idee bekommen, in der wir so früh wie möglich abbiegen und uns hinter den Büschen verbergen. Der Freund von mir hat es leider nicht geschafft und musste schon vor dem Erreichen der Büsche eine Pause machen. Also, unsere super Idee hat nicht ganz geklappt und wir haben uns sowieso bloßgestellt. :D

Meine erste Fahrradfahrt

Mit den ersten Sonnenstrahlen bin ich auch zum ersten Mal auf meinem Fahrrad gesessen, das ich mit einem großen Korb ausgestattet habe. Das hatte zur Folge, dass ich mich zwischen all den Fahrradfahrern irgendwie mehr als eine Deutsche gefühlt als ich durch Regensburg gefahren bin :D. Am Wochenende sind wir ungefähr 20 Kilometer mit dem Fahrrad an der Donau entlang gefahren. Mein Po tut mir jetzt noch weh.

Mein erstes Eis

Mit meinem ersten Eis ist auch mein erster Frühlingsfleck auf der hellen Hose entstanden. Schon von klein auf haben mir meine Eltern gesagt, dass dank meiner Fertigkeit sich schmutzig zu machen, es leicht zu erkennen ist was ich zum Frühstück oder zum Mittagessen hatte. Und was das Eis betrifft- total lecker!

Meine erste Date-Einladung

Als ich eines Tages von der Arbeit nach Hause gegangen bin, hat neben mir ein Auto angehalten. Der Typ, der im Auto saß, hat mich gefragt ob ich eine bestimmte Straße in Regensburg kenne. Als ich ihm geantwortet habe, dass ich die nicht kenne, hat er mich darauf gefragt, ob ich vergeben bin und wenn nicht, ob ich ihn als meinen Mann haben will. Ungeachtet seiner unwiderstehlichen Aura und des 30 Jahren Altersunterschiedes habe ich natürlich dankend abgelehnt. :D

Und was habt ihr in den ersten Frühlingstagen erlebt?

Žanet

Stipendia Stipendien Ahoj.info interview Ahoj.info Interview Studium Studium Čeština Tschechisch News News Cestování Reisen Dobrovolnictví Freiwilliges Engagement Němčina Deutsch Stáže & práce Praktikum & Arbeit Kultura Kultur Blog Blog Semináře Seminare