Vtipné pondělí - Lední medvěd

30. 1. 2017

Začneme s tak trochu jinou sochou. Je ze sněhu, ale není to sněhulák. Přesně tak, je to lední medvěd! Když jsme s Lenou (mojí spolubydlící a 4 dobrovolnicí u Tandemu) byly naposled v Uchu, což je hospoda na studentské ubytovně, a po cestě zpět zahlédly nejméně 4 sněhuláky, tak se v nás hned probudilo malé dítě a chtěly jsme se také umělecky vyřádit. A tak se i stalo. No a protože už sněhuláků kolem stála spousta, my postavily ledního medvěda. S pořádným břichem a velkou pánskou košilí, kterou jsme dostaly. Byly jsme na něj patřičně hrdé! Po nespočetném množství pořízených fotek (takové dílo musí být přeci zachováno pro další generace) jsme šly štastné a utahané do postele.

A náš lední medvěd? Ten by tam určitě stál ještě dnes, kdyby mu ale té noci nějaký opilec z Ucha neukopl hlavu a neokradl jej o košili.

Heidi

Lustiger Montag - der Eisbär

30. 1. 2017

Die Rubrik startet mit einer Skulptur. Einer aus Schnee, die aber kein Schneemann ist. Na klar, ein Eisbär! Als Lena und ich das letzte Mal im Ucho, der Kneipe im Wohnheim, waren und auf dem Weg zurück 4 Schneemänner auf der Wiese stehen sahen, kamen wir kurzerhand auf die Idee, mal wieder das Kind in uns rauszulassen und uns ein bisschen künstlerisch zu betätigen. Gesagt getan: Da schon so viele Schneemänner gab, haben wir halt einen Schneebären gebaut. Mit Bierwampe und einem riesigen Männerhemd was ich beim Schrottwichteln erbeutet hatte.

Was waren wir stolz! Nach einer gefühlt endlosen Fotosession (Ein solch herausragendes Werk muss schließlich für die Nachwelt festgehalten werden) gingen wir glücklich und geschafft ins Bett.

Und der Schneebär? Der würde vermutlich noch heute da stehen, wäre er nicht noch in der selben Nacht von irgendwelchen Besoffenen aus der Ucho geköpft und seines Hemdes beraubt worden.

Heidi

Studium Studium Stáže & práce Praktikum & Arbeit Němčina Deutsch Stipendia Stipendien Blog Blog News News Čeština Tschechisch Dobrovolnictví Freiwilliges Engagement Semináře Seminare Cestování Reisen Ahoj.info interview Ahoj.info Interview Kultura Kultur