Stadtrallye 2.0

27. 4. 2017

Už máš plány na 20. květen 2017? Nemáš? Tak se s námi vydej na Stadtrallye 2.0 v Plzni a poznej Evropské hlavní město kultury 2015 a další mladé lidi z Česka a Německa. A jak vlastně žije Plzeň? Přijeď o víkendu za námi a zjisti to sám!

Co tě čeká: Hrou Stadtrallye 2.0 tě bude provázet aplikace Actionbound, pomocí již budeš napínavou prohlídku města dokumentovat. Trasu s různými úkoly a zapeklitými hádankami připravili dobrovolníci z Tandemu. Naše moto přeci zní: “od mladých, pro mladé!“

Princip aplikace Actionbound je podobný jako u klasického Schnitzeljagd nebo geocachingu. Stadtrallye je závod týmů ve městě, při kterém se nebudete nudit. Nabízí totiž možnost zažít město jinak a to hravě se spoutou zábavy.

S tím rozdílem, že hráč sám může přispívat fotkami, videami nebo např. pracovat s GPS. Aplikaci si jednoduše bezplatně stáhnete do telefonu a jste připraveni na hru. Ta je dostupná jak pro systémy Android tak i iOS. Internet v telefonu ale nepotřebujete. Také není nutné, aby každý z účastníků měl svůj vlastní smartphone, protože budeme pracovat v týmech. Na konci dne si porovnáme výsledky a vyhlásíme vítězný tým.

Pocházíš z Plzně a tohle město už znáš jako svoje boty? Nebo ho naopak neznáš vůbec? Nevadí! Je to jedno! Úkoly se totiž nebudou točit kolem faktů, ale během hry budete čelit napínavým výzvám. Abyste se ve městě přeci jen trochu orientovali, bude akce zahájena interaktivní prohlídkou od projektu ZažijPlzeň!


Účast na akci a strava je zdarma. Cestovné bude ze 70% proplaceno. Pokud to máš do Plzně daleko, můžeme ti  také zajistit bezplatné ubytovaní.

Zúčastnit se můžou všichni mladí lidé z Německa a Česka, kterým je mezi 16 a 26 lety.

***********************************

Nova uzávěrka je Pondělí, 15. května 2017! Zde najdeš přihlášku.

***********************************

Pokud máš nějaké otázky, neváhej se na nás obrátit.

Těšíme se na tebe! Tvůj ahoj.info tým a ZažijPlzeň!

Stadtrallye 2.0

27. 4. 2017

Schon Pläne für den 20. Mai 2017? Wenn nicht, dann begib dich mit uns auf Stadtrallye 2.0 in Pilsen und lerne andere junge Menschen in deinem Alter sowie die Kulturhauptstadt Europas 2015 kennen. Wie tickt Pilsen? Was macht den Charme der Stadt aus? Finde es selbst heraus und tauche ein in die Stadt.

Was dich erwartet: Im Mittelpunkt der Tagesveranstaltung steht die App Actionbound, mit der ihr eine spannende Tour durch die Stadt dreht. Der Bound (die Route mit den verschiedenen Aufgaben) wurde von EVS-Freiwilligen bei Tandem entworfen. Nach dem Motto: von jungen Leuten, für junge Leute.

Das Prinzip der App ist ähnlich wie bei einer klassischen Schnitzeljagd oder bei Geocaching, erweitert durch Medieninhalte und die Möglichkeit, als Spieler selbst etwas beizutragen. Ihr müsst euch dazu lediglich die kostenlose App runterladen, die für Android und iOS verfügbar ist. Mobiles Internet braucht ihr keines. Ihr braucht auch nicht unbedingt ein eigenes Smartphone, da wir in Teams arbeiten werden. Am Ende des Tages teilen wir die Ergebnisse und das Siegerteam wird gekürt.

Ob du aus Pilsen kommst, die Stadt schon kennst oder noch nicht, ist egal; die Aufgaben der Challenge werden sich nicht um Faktenwissen drehen. Vielmehr werdet ihr euch spannenden Herausforderungen stellen und mit Einheimischen in Kontakt kommen. Eine interaktive Stadtführung von ErlebePilsen! vermittelt am Anfang eine grobe Orientierung in der Stadt.

Solltet ihr eine lange Anreise haben, stellen wir euch eine Unterkunft kostenlos zur Verfügung. Ebenfalls kostenlos sind die Teilnahme und Verpflegung. Die Fahrtkosten werden zu 70% übernommen.

Mitmachen können alle jungen Menschen aus Deutschland und Tschechien zwischen 16 und 26 Jahren.

***********************************

Neuer Anmeldeschluss ist Montag, 15. Mai. 2017! Hier geht‘s zur Anmeldung.

***********************************

Wenn du Fragen hast, zögere nicht uns anzusprechen.

Wir freuen uns auf dich! Dein ahoj.info und ErlebePilsen! Team.

Cestování Reisen Kultura Kultur Němčina Deutsch Stipendia Stipendien Čeština Tschechisch Semináře Seminare Stáže & práce Praktikum & Arbeit Ahoj.info interview Ahoj.info Interview News News Blog Blog Dobrovolnictví Freiwilliges Engagement Studium Studium